Rubrika: Aktuality

Společnost EG.D oznamuje, že v úterý 13. dubna bude od 7,30 do 11,30 přerušena dodávka el. energie. Z tohoto důvodu bude též v uvedenou dobu omezen provoz internetu v obci Blažovice.

Za vzniklé potíže se omlouváme.

Vážení zákazníci,

v rámci zachování maximální kvality služeb, dojde 02.03.2021 mezi 02 a 05h. k dočasné odstávce všech námi poskytovaných služeb. Omlouváme se za problémy.

ŠlapNet

Z důvodu nařízení ČTÚ vstupuje k 1.1.2021 v platnost nové všeobecné oprávnění VO-S/1/08.2020-9 které nařizuje poskytovatelům v elektronických komunikací – inetrnetu, zveřejnit informace o definování konkrétních rychlostí a odchylkách poskytované služby.

Proto v souladu s tímto nařízení vstupují platnost nové VOP z účinností od 1.1.2021.

V 17. května 2019 bude probýhat úprava sítě u dodavatele. Následkem těchto prací bude v době 5:30 až 6:30 výpadky konektivity.

Děkujeme za pochopení, ŠlapNet

Vánoce jsou před dveřmi, a my máme další dárek pro naše klijenty !

Díky změně technologie připojení a upgrade jednotlivých páteřních spojů můžeme navýšit rychlosti u nejpouživanějších tarifů ze zachováním stávajících cen. Vlastní přehled tarifů samozřejmně naleznete zde na stránkách v sekci tarify. V případě zájmu o změnu tarifu nás neváhejte kontaktovat.

S přáním pěkných Vánočních svátků, Šlap.Net

Vánoce se blíží a Šlap.Net má dárek pro všechny klienty již od konce listopadu.
Po delší době jednání se povedlo celou síť Šlap.Net připojit pomocí optického vlákna k vlastní síťi internetu. Díky této technologické změně se výrazně zvýšila stabilita připojení zejména v odpoledních a večetních hodinách.

Věřím že zmíněné vylepšení připojení sítě mnozí klienti ať nevědomky zaznamenali a povede k lepší spokojenosti klientů než nabízí konkurence.

V rámci podpory kryptoměn byla zavedena možnost těchto platby. Pro vlastní platbu je využita platební brána Arbolet. Díky ní je aktuálně možná platba bitcoinem (BTC) nebo členským převodem Arboletu (aKč).
Protože platba přes kryptoměny je založena na anomominitě, je nutné vyplnit formulář Arbolet platba aby byla platba správně přiřazena klientovy.

Arbolet

Předposlední výkend v březnu byl využit ke kompletnímu upgrade přístupového bodu v Bedřichovicích. Na základě stávajícího měření je zřejmé že se spolehlivost připojení opět vrátila na 100%, což jistě zaznamenali všichni klienti.

V případě zájmu o změnu tarifu dle aktuálního ceníku, viz http://www.slapnet.cz/?page_id=4 mě neváhejte kontaktovat.

František Hegr – Šlap.Net

Internetová síť je stále terčem mnoha útoků a pokusů o napadení vzálených zařízení pro jejich následné zneužití a poškození běžnoho uživatele. Naštěstí existují také servery které podobné útoky analizují a vytvářejí seznamy “nežádoucích” internetových adres odkut tyto útoky pocházejí. Tyto seznamy jsou následně k dispozici k dalšímu spracování za účelem zvýšené bezpečnosti.

Protože chceme aby uživatelé sítě Šlap.Net byli co nejvíce chráněni a přitom co nejméně omezeni rozhodli jme se využití těchto seznamů. V současné době je tato ochrtana nasazena na celou síť.

Vlastní seznamy “nežádoucích” adres se přebírají ze serverů:

  • http://feeds.dshield.org
  • http://malc0de.com
  • http://danger.rulez.sk
  • http://www.spamhaus.org
  • https://sslbl.abuse.ch

Hodně zdraví, štěstí, pohody, lásky, radostí a úspěchů v novém roce 2018 přeje Šlap.Net